Gry psychologiczne w związkach i rodzinie
Lubicie grać? Dobra gra dostarcza wiele frajdy. Pozwala rozerwać się, rozwinąć różne umiejętności, zacieśnić więzi między graczami. Miło jest też poczuć smak wygranej, namiastkę sukcesu.
Ale są takie gry, z których nikt nie wychodzi wygrany. Nawet, gdy jeden z graczy przez chwilę święci triumf (z artykułu ze strony Fundacji…).
Warsztaty mają charakter bardzo praktyczny. Uczestnicy/uczestniczki zajęć poznają mechanizmy występujące w relacjach rodzinnych – z dziećmi, partnerem i innymi członkami rodziny – w oparciu o teorię Analizy Transakcyjnej. Będą mieć okazję poznania własnych zasobów i ograniczeń, rozwiną umiejętności reakcji w sytuacjach związanych z dużymi napięciami emocjonalnymi. Spotkanie jest szansą na lepsze rozumienie swoich reakcji i reakcji naszych bliskich będących z nami w kontakcie. To okazja do zbudowania w przyszłości kontaktów satysfakcjonujących obie strony.
Gry psychologiczne są przeciwieństwem autentyczności w kontakcie. Analiza transakcyjna znalazła swoje odniesienie w edukacji, w polityce, w biznesie, zarządzaniu: wszędzie tam, gdzie są istotne procesy porozumiewania się między ludźmi. Jej oryginalność i skuteczność polega między innymi na tym, że proponując refleksję nad dynamiką ludzkiego życia, posługuje się jednocześnie bardzo obrazowym i prostym językiem.
Termin: 15 luty 2023, środa, 18.00
Miejsce: online poprzez platformę Zoom
Zapisy: k.koszewska@rozwodpoczekaj.org.pl
Prowadząca:
Katarzyna Koszewska – psycholog kliniczny, trenerka w obszarze psychoedukacji, interwentka kryzysowa, coach.
Autorka, współautorka i redaktorka merytoryczna wielu publikacji z zakresu psychoedukacji dla nauczycieli, trenerów, rodziców.
Adresaci/Uczestnicy/Dla kogo:
każda dorosła osoba zainteresowana pracą związaną z poprawą jakości swojego życia w obszarze relacji z innymi ludźmi. Pierwszeństwo udziału dla mieszkańców Targówka rewitalizowanego.
Podczas warsztatów:
Zdobędziesz wiedzę na temat mechanizmów powstawania gier psychologicznych.
Nauczysz się rozpoznawać grę psychologiczną obecną w swoim życiu.
Przećwiczysz możliwość używania stoperów – komunikatów „wyłączających” grę psychologiczną.
Poznasz swoje zasoby osobowości, niezbędne do budowania satysfakcjonujących relacji z bliskimi.
Warsztaty nieodpłatne, współfinansowane ze środków Miasta st. Warszawa i naszej Fundacji w ramach projektu Ta Szansa dla rodzin.