Jak się dobrze pokłócić?

Jak się dobrze pokłócić? Jedni twierdzą, że to kłótnie niszczą związki. Inni, że lepszy w związku konflikt niż obojętność. A jeszcze inni radzą, żeby wystrzegać się kłótni, gdy nie dość się kochacie, by się potem pogodzić. My zaś proponujemy Państwu spotkanie „Jak się dobrze pokłócić?”, na którym będziemy rozmawiać o konfliktach i kłótniach w relacjach rodzinnych – z partnerami, dziećmi, teściami.

Kiedy – 01.03. 2024, piątek, 17.00

Gdzie – online poprzez platformę Zoom!

Dla kogo – dla każdego, kto chce nauczyć się, jak wykorzystać kłótnie i konflikty dla wzmocnienia związku. Zapraszamy mieszkanców Warszawy, szczególnie rodziców małych dzieci z Targówka.

Odpłatność – NIE – zajęcia są prowadzone w ramach projektu „Ta Szansa dla rodzin”, współfinansowane przez Miasto st. Warszawa i naszą fundację.

Zapisy: biuro@rozwodpoczekaj.org.pl   – osoby zapisane otrzymują materiały przed spotkaniem oraz konspekt po zakończeniu zajęć. W przeddzień zajęć rozsyłamy link aktywujący do wirtualnej sali szkoleniowej.

  • Statystyki

    W 2021 r. rozwiodło się ok. 61 tys. par małżeńskich. Liczba ta jest mniejsza niż w latach 2005-2019, przy czym od wielu lat odnotowuje się także mniejszą liczbę zawieranych małżeństw. W miastach intensywność rozwodów jest prawie trzykrotnie wyższa niż na wsi.

    Rozwiedzeni małżonkowie przeżywają ze sobą przeciętnie 14 lat. Średni wiek mężczyzn w momencie rozwodu to obecnie 42 lata. Kobiety były o ok. 2 lata młodsze. 47,7% to rodziny bezdzietne, a 37,7% to rodziny z 1 dzieckiem. Najmniej rozwodów występuje w rodzinach wielodzietnych (0,8 – 2,9%).

    W ponad 2/3 przypadków powództwo o rozwód wnosi kobieta. Zwykle, w prawie 80% rozwodów, sąd nie orzeka winy. Wina męża orzekana jest w 15% przypadków, zaś żony w niewiele niż 3% przypadków.

    Coraz częściej sąd orzeka wspólne wychowywanie dzieci przez rozwiedzionych rodziców – w 2021 r. takich rozstrzygnięć było ponad 68%, opieka przyznana wyłącznie matce to 27% (a jeszcze w 2000 r. udział ten wynosił aż 65%), natomiast wyłączna opieka ojca to 3% przypadków.



  • strona www: Fabryka Dizajnu
    projekt graficzny: nietypowo.com