Terapia indywidualna
1. TERAPIA EMDR
EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) to terapia osób, które doświadczyły traumy sytuacyjnej i traumy związanej z zaburzeniami więzi. Jest terapią bardzo ustrukturalizowaną, łączącą w sobie elementy wielu podejść psychoterapeutycznych, jednak tym, co ją od tych podejść odróżnia, jest jej aspekt neurofizjologiczny.
Terapia EMDR to metoda dająca narzędzia, które pozwalają pomóc osobom z problemami o podłożu lękowym. Zalecana w przypadku trudności, które zapoczątkowało wydarzenie traumatyczne typu przemoc, wykorzystanie seksualne, wypadki, katastrofy naturalne i wiele innych, w tym związanych z zaburzeniami więzi w okresie wczesnodziecięcym.
EMDR integruje elementy standardowych technik terapeutycznych z bodźcem zewnętrznym w postaci stymulacji bilateralnej, która stymuluje mózg na poziomie neurofizjologicznym do bardziej adaptacyjnego przetwarzania informacji.
EMDR jest jedną z dwóch metod oficjalnie rekomendowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) do leczenia zaburzeń posttraumatycznych (PTSD) dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, zarówno w procesie indywidualnym jak i grupowym.
Terapię tę w Fundacji prowadzi psycholog Katarzyna Alina Koszewska (cv – zakładka Zespół)
2. PSYCHOTERAPIA I WSPARCIE INDYWIDULNE DLA OSÓB W KRYZYSIE ROZSTANIA
Duża część pomocy indywidualnej jaką oferujemy w fundacji koncentruje się wokół tematyki związków uczuciowych, stylów przywiązania, lęku przed bliskością, trudności w budowaniu satysfakcjonujących więzi, powracających, destrukcyjnych wzorców relacji, samotności, rozstania. Metoda i forma pracy wynika z ustaleń, które podejmowane się w czasie konsultacji wstępnej.
Wsparcie w kryzysie: Rozstanie to jedno z najsilniej stresujących doświadczeń życiowych. Emocje towarzyszące rozpadowi związku czy rodziny potrafią wywoływać reakcję kryzysową, destabilizować codzienne funkcjonowanie, obniżać pewność siebie, wzbudzać reakcje lękowe odnośnie przyszłości. Osoby w tej sytuacji zmagają się z szeregiem silnych uczuć – krzywdy, winy, bezsilności, wściekłości, smutku czy rozpaczy. Dlatego często potrzebują psychologicznego wsparcia by móc wyjść z kryzysu i rekonstruować swoje życie na nowych zasadach. Temu celowi poświęcone są sesje indywidualne interwencji kryzysowej.
Psychoterapia: Wsparcie indywidualne może oznaczać również psychoterapię, która jest z jednej strony metodą wspierającą leczenie szeregu zaburzeń natury psychicznej, takich jak depresja, zaburzenia lękowe czy zaburzenia osobowości a z drugiej strony jest pomocna, gdy osoba nie radzi sobie emocjonalnie z trudnymi sytuacjami życiowymi, jak np. żałoba, opuszczenie, trudność w znalezieniu celu życiowego, blokowanie własnego potencjału czy tkwienie w trudnych, raniących relacjach.
Sesje indywidualne prowadzą psycholożki: Dorota Ziółkowska-Maciaszek, Katarzyna Koszewska, dr Małgorzata Kałaska
3. LIFE COACHING
Life coaching to wsparcie dla tych, którzy czują potrzebę wprowadzenia zmian w życiu osobistym i zawodowym. Metoda coachingu polega na partnerskiej współpracy coacha z klientem na rzecz wydobycia i wzmocnienia osobistego i zawodowego potencjału, inaczej mówiąc „w coachingu chodzi o wspomaganie ludzi w zdobyciu tego, czego pragną bez robienia tego za nich lub mówienia im, co mają robić”.
Dzięki coachingowi klienci ustalają konkretniejsze cele, optymalizują swoje działania, podejmują trafniejsze decyzje i pełniej korzystają ze swoich naturalnych umiejętności. A także dostrzegają ograniczenia powodujące słabszą efektywność działania i pracują nad wyzbyciem się tych wewnętrznych barier.
- Jesteś w trakcie zmiany życiowej lub zawodowej?
- Wracasz do pracy po przerwie lub myślisz o zmianie ścieżki kariery?
- Potrzebujesz porozmawiać o tym co Cię rozprasza, co Ci przeszkadza w osiągnięciu celu?
- A może masz dość wewnętrznego krytyka i chciałabyś/chciałbyś bardziej doceniać siebie i swoje sukcesy?
Life coaching w Fundacji prowadzi coach i trener rozwoju osobistego Natalia Gozdowska (cv – zakładka Zespół) , która ma też duże doświadczenie we wspieraniu kobiet, w tym – mam małych dzieci w realizacji celów i zmianie życiowej.
Zapisy: biuro@rozwodpoczekaj.org.pl